Hakkımızda

Hakkımızda

Kurumumuz 2003 yılında özel eğitim gereksinimi duyan öğrencilere hizmet amacıyla Kartal’da kuruldu. 2006 yılında da Pendik/ Kaynarca da hizmet vermeye başladık. Binamız yaklaşık 2100 m’ kapalı alana sahiptir. Biz Özel Referans Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi olarak her zaman insani değerleri ve profesyonelliği ön planda tutarak özel çocuklarımıza hizmet veriyoruz. Kurumumuzda aşağıdaki programlar uygulanmaktadır

Dil ve Konuşma Güçlüğü Destek Eğitim Programı

Özel Öğrenme Güçlüğü Destek Eğitim Programı

(Otizm) Yaygın Gelişimsel Bozukluklar Destek Eğitim Programı

Fizik Tedavi Destek Eğitimi Programı Zihinsel Destek Eğitim Programı

İşitme Destek Eğitim Programı

Kurumumuzda alanlarında başarılı özel eğitim ve çocuk gelişim uzmanları, psikolog, psikolojik danışmanları ile fizyoterapistler, işitme engelliler öğretmenleri tarafından öğrencilerin ihtiyaçları doğrultusunda bireysel, grup, fizyoterapi iş ve sanat eğitimi verilmektedir.

Değerlendirme; kurumumuza kabul edilen öğrenciler ilk olarak uzmanlarca eğitsel değerlendirmeye alınyor, ögrenciye uygun bireysel eğitim programı hazırlanıyor. Ailelere sürekli bilgi verilerek ilerlemelerden haberdar olmaları sağlanmaktadır.

Destek Eğitim; öğrencilerin sosyal gelişimini desteklemek amacıyla sosyal gelişim grupları oluşturulmuştur.Bu gruplarda tiyatro, sinema, gezi-inceleme gibi sosyal faaliyetlere gereken önem verilmektedir.

Hedefimiz; özel eğitime gereksinim duyan tüm cocukların bu gereksinimlerini karşılamak onları daha bağımsız yaşayabilen, özgür ve kendine güvenen bireyler haline getirmek en önemli amacımızdır.

Kabul Şartı; çocuklarına özel eğitim aldırmaya ihtiyaç duyan ailelerin kurumumuzdan özel eğitim aldırabilmek için Hastanelerden ve Rehberlik Araştırma Merkezleri’nden uygunluk belgesi almaları gerekmektedir.

Ücretlendirme; Rehberlik ve Araştırma Merkezleri’nce özel eğitim alması gerektiği belirtilen öğrencilerimizden SKK, Bağkur şartı aranmaksızın, verilen tüm eğitimler karşısında ailelerden ücret alınmamaktadır. Eğitim ücretleri devlet tarafından karşılanmaktadır.