Ana Sayfa   Hakkımızda

Hakkımızda

Kurumumuz 2003 yılında özel eğitim gereksinimi duyan öğrencilere hizmet amacıyla Kartal’da kuruldu. 2005 yılında Sultanbeyli,  2006 yılında da Kaynarca şubelerimizde hizmet vermeye başladık. Şu anda farklı engelli gruplarında 450 öğrenciye ücretsiz özel eğitim verilmektedir.

Eğitim; kurumumuzda alanlarında başarılı özel eğitim ve çocuk gelişim uzmanları, psikolog, psikolojik danışmanları ile fizyoterapistler, işitme engelliler öğretmenleri tarafından öğrencilerin ihtiyaçları doğrultusunda bireysel, grup, fizyoterapi iş ve sanat eğitimi verilmektedir.

Değerlendirme; kurumumuza kabul edilen öğrenciler ilk olarak uzmanlarca eğitsel değerlendirmeye alınyor, ögrenciye uygun bireysel eğitim programı hazırlanıyor. Ailelere sürekli bilgi verilerek ilerlemelerden haberdar olmaları sağlanmaktadır.

 

 

Destek Eğitim; öğrencilerin sosyal gelişimini desteklemek amacıyla sosyal gelişim grupları oluşturulmuştur. Bu gruplarda tiyatro, sinema, gezi-inceleme gibi sosyal faaliyetlere gereken önem verilmektedir.

Hedefimiz; özel eğitime gereksinim duyan tüm cocukların bu gereksinimlerini karşılamak onları daha bağımsız yaşayabilen, özgür ve kendine güvenen bireyler haline getirmek en önemli amacımyzdır.

Kabul Şartı; çocuklarına özel eğitim aldırmaya ihtiyaç duyan ailelerin kurumumuzdan özel eğitim aldırabilmek için Rehberlik Araştırma Merkezleri’nden uygunluk belgesi almaları gerekmektedir.

Ücretlendirme; Rehberlik ve Araştırma Merkezleri’nce özel eğitim alması gerektiği belirtilen öğrencilerimizden SKK, Bağkur şartı aranmaksızın, verilen tüm eğitimler karşısında ailelerden ücret alınmamaktadır. Eğitim ücretleri devlet tarafından karşılanmaktadır.

DSC_9602

KURUM MÜDÜRÜ: PSİKOLOG MEHMET GALİP SARIGÜL